Infolinia: 662 09 88 77

Mail: sklep@slubnaplaneta.pl

Bogate doświadczenie w branży

Błyskawiczna dostawa

Regulamin

REGULAMIN ZAKUPÓW W SKLEPIE INTERNETOWYM
„ŚLUBNA PLANETA"

Sprzedawcą nabywanych przez Państwa towarów jest firma: Ślubna Planeta Anna Kosk z siedzibą przy ul. Piaskowa 10, 05-075 Warszawa – Wesoła, NIP: 822-199-95-26, Regon: 365335456, nr tel kom.: 662-09-88-77
Firma wpisana jest do ewidencji działalności gospodarczej przez Prezydenta m. st. Warszawy.
 
Sklep Ślubna Planeta prowadzi sprzedaż detaliczną jak i hurtową za pośrednictwem sieci Internet.

Zamówienia w naszym sklepie przyjmowane są 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, poprzez stronę internetową www.slubnaplaneta.pl lub pod adresem e-mailowym: sklep@slubnaplaneta.pl.
Zamówienia telefoniczne, potwierdzone e-mailem przyjmujemy od pon do pt od godz. 9.00 do 17.00

Niniejszy dokument określa zasady zakupów na stronie sklepu slubnaplaneta.pl

PROSIMY O DOKONYWANIE PRZEMYŚLANYCH ZAKUPÓW!
 
 

I. Postanowienia ogólne
1. Klienci mają możliwość korzystania ze sklepu www.slubnaplaneta.pl dokonując rejestracji i tworząc w ten sposób konto, w którym gromadzone są dane oraz informacje o Kliencie dotyczące jego działań w naszym sklepie (dalej „Konto”) . Świadczenie usług w ramach Konta na www.slubnaplaneta.pl ma charakter bezterminowy. Klient oczywiście ma prawo wypowiedzieć umowę zawartą ze sklepem Ślubna Planeta dotyczącą Konta w każdym czasie, poprzez wypełnienie formularza obejmującego oświadczenie o rozwiązaniu umowy. Powyższa sytuacja nie dotyczy przypadku gdzie sklep jest w trakcie realizacji zamówienia złożonego przez Klienta. W takim przypadku, skutek rozwiązania umowy nastąpi z chwilą zrealizowania przedmiotowego zamówienia.

2.Wszystkie produkty oferowane w sklepie są fabrycznie nowe wolne od wszelkich wad fizycznych i prawnych.

II. Warunki sprzedaży

1. Ceny podane na stronie internetowej są cenami brutto i zawierają odpowiednią stawkę podatku VAT.

2. Cena widniejąca przy produkcie w momencie złożenia zamówienia przez Klienta jest ceną wiążącą. Nie obejmuje kosztów dostarczenia przesyłki, podanych w cenniku dostaw oraz podczas finalizacji składanego zamówienia.

3. Czas realizacji zamówienia wynosi od 1 do 7 dni roboczych.

W przypadku płatności przelewem (internetowo) czas ten liczony jest od momentu zaksięgowania należności na koncie firmowym.

4. Zamówienia złożone w soboty, niedziele i święta będą rozpatrywane pierwszego dnia roboczego po złożeniu zamówienia, wg kolejności ich wpływu.

5. W przypadku niedostępności jakiegokolwiek produktu bądź usługi w zamówieniu po uprzednim kontakcie i uzgodnieniu z Klientem zamówienie może zostać zrealizowane:

- częściowo (bez brakującego/ych produktu/ów),

- w terminie późniejszym (wydłużonym o czas oczekiwania na brakujący produkt),

- zostać anulowane w całości.

6. Obecność towaru na stronie sklepu internetowego www.slubnaplaneta.pl nie oznacza dostępności towarowej i możliwości realizacji zamówienia, mimo dokładanych starań administrator nie jest w stanie usunąć wybranych produktów w czasie rzeczywistym sprzedaży.

7. Zamówienia realizowane są według kolejności ich otrzymania aż do wyczerpania stanów magazynowych.

Po złożeniu zamówienia Klient otrzymuje drogą elektroniczną potwierdzenie danych wpisanych w formularzu zamówienia. W przypadku braku informacji o przyjęciu zamówienia przez sklep, Klient powinien niezwłocznie skontaktować się z obsługą sklepu.

Wybranie przez Klienta opcji odbioru - odbiór osobisty na podany w zamówieniu adres e- mailowy wysyłana jest informacja, iż złożone zamówienie zostało skompletowane i jest gotowe do odbioru.

Przesyłkę jak i zamówione produkty z odbiorem osobistym należy odebrać w ciągu max 5 dni od otrzymania informacji (drogą e-mailową, telefoniczną np. sms) o możliwości odbioru produktu.
Przesyłka, która nie zostanie odebrana w wyznaczonym terminie zostanie odesłana do magazynu, a zamówienie zostanie anulowane.

8. Produkty wykonywane na indywidualne zamówienie Klienta realizowane są po uprzedniej wpłacie należności na konto lub w kasie sklepu.
Po złożeniu zamówienia i wcześniejszej przedpłacie, na podany w formularzu adres e-mailowy zostanie wysłany projekt graficzny do akceptacji przez Klienta.
Produkty wykonywane na indywidualne zamówienie Klienta nie podlegają zwrotowi.

9. W przypadku wybrania formy płatności - przelew, zamówienie zostanie anulowane, jeżeli wpłata za zamówienie nie zostanie uiszczona w terminie 5 dni roboczych na konto bankowe.
Termin płatności może zostać wydłużony po uprzednim kontakcie i na życzenie Klienta.

PRZED WYKONANIEM PRZELEWU NALEŻY OCZEKIWAĆ NA POTWIERDZENIE ZAMÓWIENIA WRAZ DOSTĘPNOŚCIĄ TOWARU

W SYTUACJI DOKONANIA WPŁATY PRZEZ KLIENTA ZANIM ZOSTANIE POINFORMOWANY O DOSTĘPNOŚCI TOWARU, EWENTUALNE RÓŻNICE KWOTOWE WYNIKAJĄCE Z NIEDOSTĘPNOŚCI TOWARU BĘDĄ ODSYŁANE NA WSKAZANE PRZEZ KLIENTA KONTO Z POTRĄCENIEM OPŁATY ZA OPERACJĘ BANKOWĄ W WYSOKOŚCI 1.50 ZŁ

Dane do przelewu:
Ślubna Planeta Anna Kosk
ul. Piaskowa 10
05-075 Warszawa – Wesoła

Nr rach. bankowego:
43 1750 0012 0000 0000 3466 3928
W tytule prosimy o wpisanie nr zamówienia.

10. Na każdy sprzedawany produkt wystawiamy paragon fiskalny a na życzenie Klienta Fakturę VAT. Faktura VAT może być dostarczana drogą elektroniczną na podany przez Klienta adres poczty elektronicznej, chyba, że Klient wyraźnie zaznaczy, że faktura VAT powinna być dostarczona w formie tradycyjnej.

11. Zawarta umowa pomiędzy Klientem a sklepem Ślubna Planeta dotycząca zakupu danego produktu ma charakter terminowy i trwa przez okres realizacji zamówienia.
Miejscem spełnienia świadczenia związanego z zakupem produktów jest adres dostawy wskazany przez Klienta w zamówieniu, z zastrzeżeniem produktów odbieranych osobiście przez Klientów, w których miejscem spełnienia świadczenia jest wybrany przez Klienta Punkt Odbioru Osobistego.


III. Sposób płatności

Za pobraniem – płatne gotówką kurierowi przy odbiorze przesyłki

Przelew bankowy - płatność dokonywana przed otrzymaniem przesyłki

Gotówką - w przypadku odbioru osobistego w siedzibie sklepu


IV. Cennik dostaw
Zamówione produkty wysyłamy za pomocą firmy kurierskiej InPost oraz paczkomatami InPost.
Klient obciążany jest na terytorium Polski następującymi kosztami dostawy:

Kurier InPost - 16.00 zł
Kurier InPost pobranie - 18.00 zł

PACZKOMAT przelew - 16.00 zł
PACZKOMAT pobranie - 18.00 zł

W sytuacji gdy w/w progi wagowe zostaną przekroczone cena przesyłki ustalana jest z Klientem, o kosztach informujemy po otrzymaniu informacji od przewoźnika.

Przy zamówieniu o wartości 400 zł. i powyżej przesyłka GRATIS!

UWAGA: Szkło wysyłane jest zawsze paczką priorytetową na zasadach szczególnych określonych w cenniku Poczty Polskiej. 

V. Promocje i wyprzedaże

Sklep internetowy może oferować i odwoływać różnego rodzaju akcje promocyjne. Ilość produktów w ofertach sprzedaży jest ograniczona a realizacja zamówień odbywa się według kolejności ich wpływu oraz potwierdzonych zamówień, do momentu wyczerpania stanów magazynowych objętych tą formą sprzedaży.

Zgodnie z ustawą z dnia 27 lipca 2002r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz zmianie kodeksu cywilnego (Dz. U. nr 141, poz. 1176) wg Art.7 roz.1, który brzmi: Sprzedawca nie odpowiada za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową, gdy kupujący w chwili zawarcia umowy o tej niezgodności wiedział lub, oceniając rozsądnie, powinien był wiedzieć. To samo odnosi się do niezgodności, która wynikła z przyczyny tkwiącej w materiale dostarczonym przez kupującego. 
 
 
VI. Newsletter

1. Klient może wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowych, w tym informacji handlowych drogą elektroniczną. W przypadku wyrażenia takiej zgody, Klient otrzymywać będzie na podany przez siebie adres poczty elektronicznej biuletyn informacyjny (Newsletter) sklepu internetowego slubnaplaneta.pl a także inne informacje handlowe wysyłane przez sklep w swoim imieniu.

2. Klient może w dowolnym momencie zrezygnować z prenumeraty Newslettera samodzielnie, poprzez odznaczenie stosownego pola w zakładce „Twoje konto” (odnośnik Newsletter) lub za pośrednictwem Centrum Wsparcia Klienta.


VII. Postanowienia końcowe

1. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem obowiązują przepisy Kodeksu Cywilnego i innych ustaw mających zastosowanie do działalności i funkcjonowania sklepu internetowego.

2. Regulamin określa zasady zakupów w sklepie Ślubna Planeta a złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na wszystkie postanowienia i informacje zawarte w regulaminie.

3. Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu www.slubnaplaneta.pl nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Klient składając zamówienie za pomocą mechanizmów dostępnych na internetowych stronach sklepu, składa ofertę kupna określonego towaru na warunkach podanych w opisie produktu. Moment zawarcia umowy kupna-sprzedaży następuje podczas pisemnego potwierdzenia odbioru towaru przez klienta na liście przewozowym przesyłki.

4. Sklep www.slubnaplaneta.pl dokłada należytej staranności, aby treść oferty sprzedaży towarów jak najdokładniej odpowiadała rzeczywistości. Z uwagi na możliwość wystąpienia błędów podczas dokonywanej aktualizacji (np. cen, konfiguracji, zdjęć, itd.) – ewentualne rozbieżności zostaną skorygowane w trakcie potwierdzenia zamówienia przez sklep www.slubnaplaneta.pl nie odpowiada za ewentualne różnice wynikające z indywidualnych ustawień komputera Klienta (kolor, proporcje, itd.) – takie rozbieżności nie mogą być przyczyną ewentualnych reklamacji i zwrotów.
Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za błędne podanie parametrów i właściwości towaru lub nagłą ich zmianę przez jego producenta.

5. Do umowy sprzedaży produktów w sklepie internetowym stosuje się prawo polskie.
Umowa zawierana jest w języku polskim.

6. Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy sprzedaży jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego lub sąd właściwy dla miejsca wykonania umowy.

Klient będący konsumentem ma możliwość skorzystania z pozasądowego sposobu rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń przed Stałym Polubownym Sądem Konsumenckim przy Wojewódzkim Inspektorze Inspekcji Handlowej w Warszawie. Informacje o sposobie dostępu do ww. trybu i procedur rozstrzygania sporów,  znajdują się pod następującym adresem: www.uokik.gov.pl w zakładce „Rozstrzyganie sporów konsumenckich”. 

7. Składając zamówienie akceptujesz wszystkie powyższe postanowienia.


Powyższy regulamin obowiązuje od dnia 7.09.2016r.
Sklepy internetowe Sellingo